Provozováno na realitním systému Realman
Dobrý den, právě se nacházíte na stránce: Úvod » Rady a tipy » Jak si vybrat vhodný pronájem bytu. Pár rad od makléře.

Jak si vybrat vhodný pronájem bytu. Pár rad od makléře.

Na co se zaměřit při výběru bytu a na co si dát pozor? Přečtěte si pár rad, které jsem pro Vás připravila po více jak osmileté zkušenosti jako realitní makléřka.

Podívejte se, kolik je v prostoru zásuvek a kde jsou. Rozmyslete si, zda Vám jejich počet a umístění bude vyhovovat. Jinak skončíte v bytě plném prodlužovacích šňůr.

Zkontrolujte, zda je v bytě odpovídající napětí. Mnoho starších bytů má rozvody elektřiny v hliníku a nedostačující napětí. Zapněte varnou konvici a mikrovlnku najednou, pokud bude vše normálně fungovat, měl by být tento výkon dostačující.

Podívejte se, zda není v bytě někde plíseň.  Ta může být příčinou zápachu, a zajisté není zcela zdravé dýchat její spóry. Navíc, to není nic pěkného ani na pohled. Zkontrolujte především místa s vysokou vlhkostí - v koupelně, v kuchyni, kolem oken a okenních parapetů.

Určitě si zjistěte, kde jsou měřidla energií. Rozhodně si zapište jejich stav při převzetí bytu. Dle nich si můžete sami spočítat, co jste za danou dobu bydlení spotřebovali.

Pokud máte auto, musíte někde parkovat. Obejděte si dům, zda, je v dosahu dost volných parkovacích míst. Můžete parkovat i u blízkého obchodního centra, na silnici, kde není zákaz parkování apod.

Podívejte se z okna. Ne kvůli tomu, jak pěkný je výhled. Podívejte se, zda nesvítí do oken nějaká lampa, či osvětlení obchodů, zda není v blízkosti nějaký nonstop bar, či diskotéka. To vše Vás může v noci rušit z Vašeho spánku.

Pokud jste alergičtí na zvířecí srst, zjistěte si, zdali před Vámi nebydlel v bytě někdo s domácím mazlíčkem. Ušetříte si spoustu trápení.

Ověřte si, zda jdou bez problémů otevírat a zavírat okna. Není nic otravnějšího, než stále bojovat s otevíráním oken.

Vytvořte si s majitelem seznam věcí, které Vám budou v bytě k dispozici. Zapište si i případné vady. Tento seznam připojte ke smlouvě, vyhnete se budoucím sporům o poškození věcí v bytě.

Domluvte se s majitelem na jeho návštěvách v bytě. Je normální, že majitel bude chtít vidět stav svého bytu. Nicméně je třeba, frekvenci návštěv ošetřit ve smlouvě.

Bc. Jana Holasová 

certifikovaný makléř 

2024 © Bc. Jana Bulisová, všechna práva vyhrazena | CookiesRealitní SW Realman