Provozováno na realitním systému Realman
Dobrý den, právě se nacházíte na stránce: Úvod » Rady a tipy

Rady a tipy

Jak si vybrat vhodný pronájem bytu. Pár rad od makléře.

Na co se zaměřit při výběru bytu a na co si dát pozor? Přečtěte si pár rad, které jsem pro Vás připravila po více jak osmileté zkušenosti jako realitní makléřka.

Daň z nabytí nemovitosti bude platit kupující.

Od 1. Listopadu nás čeká významná změna v platební povinnosti daně z nabytí nemovitosti. Od tohoto data nebude platit daň prodávající, ale kupující. Výše daně zůstává stejná a to ve výši 4% z hodnoty nemovitosti, ač některé opoziční politické požadavky byly tuto daň ponížit, či zrušit. Pro kupující to tak bude další a ne zcela malá finanční zátěž při pořízení nemovitosti.

Jak stanovit výši nájemného?

Každý, kdo pronajímá svůj byt, či dům chce samozřejmě spolehlivé, nejlépe dlouhodobé nájemníky a samozřejmě co nejvyšší výnos ze své, často finančně náročně získané nemovitosti. Získat v dnešní době nájemníky není zase takový problém. Získat podnájemníky, jež Vám budou posílat nájemné vždy v určeném termínu a vydrží ve Vaší nemovitosti dlouhodobě, již problém je.

Několik důvodů proč prodávat nemovitost přes zprostředkovatele

Pro úvod bych vám ráda sdělila, že se realitní činností zabývám již několik let. Zažila jsem dobu, kdy získat klienta prodávajícího nemovitost nebyl prakticky žádný problém. Dnes je však situace pro většinu makléřů naprosto odlišná a přitom prodej nemovitosti s sebou nese stále stejná rizika a nezbytné úkony.

Ceny nemovitostí přejí prodávajícímu - ceny rostou

Jak ukazují průzkumy a ve shodě s nimi i naše zkušenosti, současná situace na trhu s nemovitostmi přeje spíše prodávajícím, než kupujícím.

Zkušenosti, jež Vám pomohou lépe prodat Vaši nemovitost

Někteří z našeho týmu se ve světě realit pohybují již pěknou řádku let. Jednoho dne jsme si sedli a dali dohromady pár rad, založených právě na zkušenostech těch největších „harcovníků“ z našeho týmu. Ať nemovitost prodáváte sami, s námi, či s jiným obchodním partnerem (zkuste to s námi :) ), rádi bychom Vám poradili pár triků, založených na dlouholetých zkušenostech, vedoucích k úspěšnému prodeji Vaší nemovitosti.

Informace o Bezva makléřích

Specializujeme se na prodej, pronájem a podnájem veškerého typu nemovitostí. Zaměřujeme se na vybudování kvalitního vztahu s našimi klienty a (díky struktuře našeho uskupení) ke každému obchodnímu případu přistupujeme individuálně. Inzerujeme na vysokém množství inzertních serverů.

2024 © Bc. Jana Bulisová, všechna práva vyhrazena | CookiesRealitní SW Realman