Provozováno na realitním systému Realman
Dobrý den, právě se nacházíte na stránce: Úvod » Rady a tipy » Ceny nemovitostí přejí prodávajícímu - ceny rostou

Ceny nemovitostí přejí prodávajícímu - ceny rostou

Jak ukazují průzkumy a ve shodě s nimi i naše zkušenosti, současná situace na trhu s nemovitostmi přeje spíše prodávajícím, než kupujícím.

Po poměrně dlouhém poklesu, který začal v roce 2009, ceny nemovitostí, především pak bytů, v Česku opět rostou. Toto ovlivňuje souběžně několik faktorů, mimo jiné: rostoucí zájem o nové byty a chuť nakupovat zejména menší byty jako dlouhodobou investici, klesající nezaměstnanost, rostoucí mzdy a nízké úrokové sazby vedoucí k pořizování hypoték.

Momentálně můžeme sledovat, jak se průměr reálné tržní ceny pozvolna dostává na úroveň, kde byl před vypuknutím globální ekonomické krize. Je velmi pravděpodobné, že ti, kdo si chtějí nyní pořídit vlastní bydlení, budou nuceni akceptovat i vyšší pořizovací cenu. Částečnou kompenzací cen nemovitostí zůstávají výhodné úrokové sazby hypotéčních úvěrů, jejichž úroveň by se měla ještě nějakou dobu udržet.

Naše doporučení tedy zní: „ Dlouho se nerozmýšlejte a kupte teď! Za pár měsíců může být pro vás pořízení bydlení finančně ještě náročnější.“

2024 © Bc. Jana Bulisová, všechna práva vyhrazena | CookiesRealitní SW Realman